צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
08-9420717

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

מסועים ורכיבים

חלזון הזנה:

מסועים- סוגים, רכיבים ושימושים

מסועים לוקחים חלק חשוב בתעשיות השונות ומאפשרים להעביר סחורות, מוצרים וחומרים מנקודה אחת- לנקודה אחרת. הם יכולים להגיע במגוון רחב של סוגים ועם רכיבים שונים, כאשר כל אחד מיועד למטרה ספציפית. במאמר זה נחקור קצת יותר את עולם המסועים העשיר.

סוגי מסועים

קיימים מספר סוגים של מסועים שנועדו לשמש למטרות שונות. סוג אחד הוא מסוע סרט לו יש שימוש כללי במפעלים שונים, בשדות תעופה, מרכזי הפצה ועוד. המסוע הזה מורכב ממנוע וסרט שמניע עליו את המוצר בצורה אופקית או עם שיפוע. 

מסועים חלזוניים משפרים את דיוק ההזנה על ידי המשך הזנת חומר למוצא של מזין בורג ראשי גדול יותר, שמתחתיו הם מותקנים, לאחר כיבוי המזין הראשי.

יש מסועים לתעשיית המזון והתרופות הנקראים מסועי חוליות, לצורך ייצור והזנה, אחסון וטיפול בחומרים שונים. מסוע סרט זה מחולק לחוליות שונות, כך שניתן להפריד בין מוצרים שונים.

קיימים גם מסועי רצועות אליהם מחוברים רצועות מיוחדות שמאפשרות להתאים באופן אישי את המסוע לצרכים הייחודיים של המפעל או העסק, מסוע גלילים שמורכב ממספר גלילים שמסתובבים שמאפשרים הזזה של פריטים עליהם, מסועים אנכיים ועוד סוגים מיוחדים של מסועים לתעשייה.

רכיבי מסועים

אם אתם רוצים להרכיב מסוע בעסק שלכם או רוצים לתקן אחד- חשוב שתכירו רכיבים למסועים כמו ספירלות למסועים, מסוע קלאסי יהיה מורכב ממנוע חשמלי שמותאם לגודל של המסוע, מרצועה, סרט או שרשרת שנעים באמצעות המנוע, ומגלגלות או גלילים שתומכים במסוע. כל אלה יכולים להיות עשויים מחומרים שונים כגון PVC, פלסטיק, נירוסטה ועוד.

מהם השימושים של מסוע?

אי אפשר לדמיין את העולם התעשייתי המודרני ללא מסועי על שמייצרים מערכות שינוע הכרחיות. הם משמשים כפסי ייצור בהם מעבירים מוצרים בשלבים שונים בין עמדות מפתח. הם נפוצים בעולם האחסנה וההפצה, כאשר באמצעותם ניתן למיין, לארוז ולשלוח סחורות בצורה נוחה ויעילה. גם בחקלאות מסועה נמצא בשימוש נרחב- כך ניתן לטפל בתוצרים המקומיים בהתאם לצרכים השונים של העסק.

מסועים נמצאים בשימוש גם לא רק מאחורי הקלעים- לדוגמה בחנויות וסופרמרקטים בהם אנשים רוכשים מוצרים רבים שצריכים לעבור דרך דלפק הקופות. בקיצור, אם תסתכלו סביבכם במשך יום שלם רוב הסיכוי שתמצאו לפחות מסוע אחד או שניים, וזה בזכות העבודה שהם משפרים באופן משמעותי את היעילות והפרודוקטיביות של התעשיות השונות.

לסיכום, מסועים הם כלים חיוניים בעולם המודרני. יש סוגים שונים של מסועים והם ניתנים להתאמה אישית לשימוש הנדרש מהם.