צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
08-9420717

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

שסתום פורק לחץ

שסתום פורק לחץ משמש לשחרור לחץ עודף ממערכת במצבי לחץ יתר ובכך נמנע כשל קטסטרופלי. זה הוא התקן בטיחות חשוב ונמצא בשימוש נרחב בתעשיות כימיות, חשמל, נפט וגז. בכל פעם שלחץ המערכת עולה על הלחץ שנקבע, השסתום קופץ ומשחרר את לחץ היתר וכאשר הלחץ העודף מוסר, השסתום נסגר שוב.

שסתום פורק לחץ (VCP) מהווה כפתרון המרכזי במצבים בהם קיימים תנאי לחץ חריגים, אשר מסכנים את הליך העמסת הסילו. במקרים של לחץ שכזה, יש צורך למצוא פתרון מהיר, איכותי ואמין ואותם השסתומים, נחשבים כבחירה הטובה ביותר עבור המטרה. 

שסתום פיצוץ

שסתום פיצוץ/ואקום 375 ממ' - 273 ממ' פלדה ונירוסטה. המתקן מאפשר הגנה רב פעמית על המיכל ומסנן האבק שבראשו בפני סכנת פיצוץ או קריסה בהליך העמסת הסילו. שסתומי שחרור לחץ VCP הם המוצא האחרון כאשר תנאי לחץ חריגים מסכנים אתמבנה הסילו. זו הסיבה שעודף או לחץ שאיבה פתאומי בתוך הממגורה חייבים להיות מטופלים באופן מיידי. 

למרות שבאופן אידיאלי שסתום שחרור לחץ לעולם לא יצטרך להיכנס לפעולה, הוא חייב להיות יעיל ואמין במידת הצורך. עם מאות אלפים מותקנים ברחבי העולם, שסתומי שחרור לחץ VCP הוכיחו שהם אמינים לחלוטין בתנאים שונים ביותר. 

עבור יישומים בתעשיית המזון זמינה גרסה התואמת לתקנה האירופית (EC) מס' 1935/2004.

שסתום פורק לחץ עשוי מפלדה ונירוסטה, והוא מאפשר למעשה, הגנה רב פעמית על המיכל. חשוב לציין שברוב המקרים, לא יעלה הצורך בשימוש בשסתום שכזה, אבל, בכדי להיות רגועים ושקטים, ההמלצה היא לבחור את השסתום בקפידה ולוודא שמדובר במוצר יעיל, איכותי ובעל אמינות גבוהה. 

שסתום פורק לחץ – קווים לדמותו 

שסתומים פורקי לחץ, מורכבים ממעטפת גלילית, הם כוללים אוגן תחתון, אשר אמור להיות מחובר על ברז על גבי גג סילו. השסתומים כוללים מכסה פלדה פנימי, דמוי דיסק, אשר תפקידו לגרום לפעולת לחץ שלילי – המכסה מוחזק באמצעות מוט קפיצי מרכזי. לשסתום, טבעת חיצונית מפלדה, ללחץ עודף. הוא מגיע גם עם כיסוי הגנה מפני מזג האוויר. 

כאן חשוב לציין שניתן למצוא דגמים שונים של שסתומים וההמלצה היא לבחור בתבונה דגם איכותי – וזאת תוך שימת דגש על המפרט הטכני שלו ועל מידת המענה שלו לדרישות ולצרכים.

ההמלצה היא להתמקד בין היתר בתכונות כמו: משקל השסתום (כאשר, ההעדפה אמורה להיות לשסתום קל משקל),  כדאי לשים דגש גם על נושא התחזוקה, על הגודל, על קצב הזרימה ועל עמידה בתקנים – ההמלצה היא לבחור בשסתום אשר עומד בתקן האירופי מס 1935/2004. 

מהן פונקציות של שסתום פורק לחץ?

קפיצים סלילניים שומרים על מכסי השסתומים סגורים כאשר ערך הלחץ נשאר בגבולות שנקבעו מראש. שלושת מוטות הקפיץ החיצוניים שומרים על המכסה החיצוני בצורת הטבעת סגור היטב כל עוד הכוח שנוצר מהלחץ בתוך הממגורה אינו מתגבר על כוח הקפיץ. 

ברגע שהלחץ עולה על הערך שנקבע מראש, המכסה נדחף למעלה והלחץ יכול לברוח. המכסה הקטן יותר מכסה את הפתח המעגלי המרכזי של המכסה החיצוני מלמטה. הוא מוחזק באמצע על ידי מוט קפיץ בודד ונלחץ על המכסה החיצוני על ידי לחץ האוויר הרגיל בתוך הממגורה. במקרה של לחץ יניקה הקפיץ נדחס ומאפשר צניחה של המכסה. האוויר הנכנס לממגורה מבחוץ מבטיח איזון לחץ מהיר ודוחף את המכסה המרכזי בחזרה למעלה למצב "סגור".

היתרונות המשמעותיים של שסתומים פורקי לחץ:

  • מוציאים את הנוזל כדי להגן על המערכת מפני לחץ יתר.
  • נסגרים מחדש ומונעים אובדן נוזלים כאשר לחץ המערכת חוזר למקובל.
  • התקנת מערכת פריקת לחץ ממזערת נזקים לרכיבי המערכת.
  • הם אמינים ומגוונים
  • עיצוב קל משקל וממדים כלליים מופחתים לטיפול נוח במיוחד
  • קלים להתאמה לצרכים ותעשיות מגוונות
  • תחזוקה מהירה

במידה ואתם זקוקים לשסתום פורק לחץ עבור המפעל או תהליך הייצור שלכם, אצלנו בח. אטר ציוד תעשייתי, אנו מציעים מבחר גדול של שסתומי פורקי לחץ מבית WAMITALY, שיתאימו עבור צרכים שונים, אנו מחזיקים כמה דגמים של שסתומים אלו, ולכן צרו קשר איתנו כדי לקבל ייעוץ והכוונה על ידי צוות מנוסה ומקצועי שיידע לספק את הרכיבים הנכונים עבורכם. 

ידע שווה כוח 

כאמור, במקרה של לחץ חריג, שסתום פורק לחץ יכול להיכנס לפעולה ולמנוע נזקים משמעותיים. כך שלמרות, שקיים סיכוי גבוה כי לא ייוצר לחץ שכזה ופעולת השסתום לא תידרש, עדיין יש לבחור אותו בקפידה. 

בדומה לתחומים אחרים, גם כאשר זה נוגע לבחירת השסתום ידע כמו גם תשומת לב לפרטים, יכולים להוות ככוח. לכן, ההמלצה היא לאסוף כמה שיותר פרטים לגבי התכונות השונות של השסתומים, לגבי חומרי הגלם והמידות השונות בהן הם מגיעים ובהתבסס על כל הידע הזה, לבחור בסופו של דבר במוצר הטוב והמתאים ביותר – כמובן, שבמידה ועולה קושי בבחירה, כדאי להיוועץ באיש מקצוע בעל הבנה בתחום.