צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
08-9420717

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

גלאי מתכות

גלאי מתכת (מלכודות מגנטים) לכל ענפי התעשייה

גלאי מתכת משמש בתעשייה למניעת חדירה של גופים מתכתיים לחומר המיוצר והמשווק ללקוחות או מפריע להמשך תהליך העיבוד, ניתן "לאסוף" מתכות מחומרים מסוגים שונים כמו מנוזלים, מאבקות, מזון, גבס, מלט, תוספי תזונה או מגרגירים.

הגלאי הוא מעין מלכודת מגנטית שלוכדת את כל הזיהומים המתכתיים (ברזליים) שעברו את הסינון התהליכי, ממגנטת אותם מתוך החומר ובכך מונעים סיכון ונשמרת האיכות של החומר. כך למשל אנו מוצאים את המפרידים המגנטיים שלוכדים את הזיהומים הברזליים מתוך סוגי מזון שונים כמו במפעלים לייצור מזון יבש או מזון קפוא, במקומות אשר בהם מייצרים תוספים שונים לתעשיית המזון התרופות והכימיה.

איך גילוי מתכות מתבצע בפועל?

במקרים רבים ניתן לגלות במהלך תהליכי ייצור מתכות קטנות שמעורבבות בתוך הרכיבים הרצויים. כדי לאתר את המתכות הללו ולסנן אותם מתוך החומר משתמשים בגלאי מתכות. למעשה העבודה הזו של לכידת המתכות מתוך המוצרים השונים מתחיל עם תכנון קפדני של המפעל שמזמין את השירות. זאת, על מנת לוודא כי הפתרון בסופו של דבר לא יהיה פולשני אך יחד עם זאת עדיין ייתן את המענה הנכון לבעיה הספציפית.

כך זה במפעלים המייצרים מוצרי המזון שונים וכך זה גם בתעשייות אחרות שם נחוץ גם כן להפריד את הברזל ואת הגופים המתכתיים שאינם רצויים כדי שלא יפגעו במכונות בהמשך תהליך העיבוד.

כמו לדוגמא בתעשיית האבן והמחצבות, שם יש צורך בהעברת סלעים כבדים שעדיין אינם מעובדים כאשר חשוב לאסוף גופים מתכתיים שאינם רצויים שם. ההפרדה המגנטית היא פשוטה למדי במקרים מעין אלו וכאשר היא נעשית בעזרת גלאי מתכות, התוצאות תהיינה טובות בהרבה מכל אפשרות אחרת.

הסרת המתכות כבר בשלב הראשוני של העברת הסלעים למחצבות, מונע בהמשך תהליכים בלתי רצויים של הצטברות ברזל בקווי העיבוד מה שעלול לגרום לנזק למכונות ולעכב את העבודה.

יתרונות מיוחדים של גלאי מתכת

בנוסף קיימים יתרונות נוספים בגלאי מתכות. בין היתר הגלאי לומד את המוצר באופן אוטומטי ומאחסן עד 200 מוצרים בכרטיס SD. הכרטיס מאפשר גם להעביר נתונים. לוח המגע מאפשר בקרה באמצעות תפריטים קלים וכן גישה לכל ההגדרות. מה שמקל על התפעול ועל הגדרת המערכת. כמו כן המוצר מבטל התראות שווא בדבר איתור מתכות, ובכך משפר את היעילות של הגלאי ואת האמינות שלו.

התאמה אופטימלית של גלאי מתכות

כדי שגלאי מתכות יעשה את העבודה ויאתר מתכות באופן מקסימלי, חשוב מאוד להתאים גלאי מתכת הולם. זאת בהתייחס לממדי המערכת, לתכונות החומרים ולעוד פרמטרים אחרים. אתם מוזמנים ליצור קשר עם המומחים של ח. אטר לקבלת שירות מקצועי והתאמה נאותה של גלאי מתכות כפי שאתם צריכים בפעילות התעשייתית שלכם. כך תהיו בטוחים שתהליכי הייצור והעבודה שלכם משופרים, וכי גלאי המתכות עושה את העבודה.

מיטב הטכנולוגיות לאיתור מתכות

אמנם בבסיס מדובר על התכונה של המגנט, אבל בפועל מדובר כיום על מכשור טכנולוגי מתקדם ונוח ביותר. יש כיום מענה מתקדם ומשופר עבור גילוי מתכות. גלאי מתכת חכמים ומתקדמים ומאפשרים לבצע את גילוי המתכות באופן נוח ונשלט.

הגלאי מצויד במסך מגע נוח וקל לשימוש, המערכת מאובטחת היטב, לגלאי ממשק USB עבור העברת נתונים, עדכונים, יומני בקרה וגיבוי. קיימת אופציה לבחור לבצע גילוי מתכות בין מוצרים שונים כמו מוצר מופשר או קפוא. המערכת נשלטת מרחוק וניתן לנטר אותה בנוחות ובקלות.

מלכודות מגנטיות לתעשיית המיחזור

גלאי מתכת נמצאים בשימוש גם בתעשיית המחזור והפלסטיק. במקרים רבים נדרש גלאי מתכת לצורך הפרדת הברזל או המתכת משאר החומרים תוך מיון של המתכות על פי הסוגים השונים שלהם.

למעשה מדובר במוצר שעשוי לשמש לשתי המטרות בו זמנית. כך בעזרת גלאי המתכות אפשר יהיה לקבל תוצרת נקייה לגמרי מחומרים מתכתיים שונים לצד רווח של חומרי מתכת אותם אפשר יהיה להעביר למחזור.

כאשר באים לברר על מוצרים נלווים לתעשייה כמו עלות של שסתום פורק לחץ מחיר של גלאי מתכות וכדומה חשוב להבין כמה תועלת אפשר יהיה להפיק מהמוצר ובהתאם לכך גם יהיה התשלום.