צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
08-9420717

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

פטריות תיחוח

מהו תיחוח ובאילו אמצעים משתמשים בו?

משמעות המילה תיחוח היא פירור ואוורור. פעולה זו מתבצעת בחומרים שונים כמו מים, יין, דשא, אדמה ועוד. הפעולה נחוצה במתקנים שונים. לדוגמה במתקני סילו, במכולות חצץ, בצינורות הזרמה של אבקות או גרגרים ועוד. קיימים כיום מוצרים מעולים שנועדו לבצע את פעולות התיחוח הנחוצות בהתאם למטרה הרצויה. 

"BRIDGING" הוא מונח נפוץ בתחום החקלאות בהקשר של עיבוד אדמה, אך גם בתחומים אחרים, בכל מקום שיש בו סילו אפשר למצוא פעולות מהסוג הזה. פתרון נגיש וזמין לפתרון בעיית ההתגבשות והסתימות בסילו. אז איך מבצעים את הפעולה ובאילו אמצעים? 

מנהל אחזקה, החומר לא זורם ונתקע בסילו?,תיחוח הוא הפתרון!

כדי לבצע תיחוח בצורה הטובה ביותר, משתמשים בטכנולוגיה של פטריית תיחוח – מכשיר ייעודי המייעל את פעולת הזרמת חומרי הגלם דרך מיכלים. פטריות תיחוח משפרות את הזרימה של חומר הגלם בזמן הריקון וכך מקצרת את זמן העבודה ואת האתגרים הנלווים אליה. הפטריות פועלות על-ידי אוויר דחוס בלחץ גבוה, המוזרם על-ידי חורים הממוקמים בהן. הן מגובות עם גומיות עשויות סיליקון חזק ועמיד לטמפרטורות גבוהות מאוד, מה שמונע את הסתימה של "הנחיריים" דרכם מוזרם האוויר.

פטריית תיחוח כמכשור מומלץ

ניתן למצוא כיום בענף מגוון פטריות תיחוח. ניתן לומר שמרבית המוצרים דומים זה לזה, הן באופן הפעולה והן ברמת האיכות. אם כי קיים דגם בשם VBS. מדובר בדגם חדשני שהינו פרי של שנים של מחקר ופיתוח.

הוא יעיל במיוחד, מהירות הזרימה שלו גבוהה והוא נועד עבור מתקני סילו. ארץ הייצור של המוצר היא איטליה והוא הוכיח את יעילותו לאורך שנים. הפטריה מעוצבת היטב ועמידה בטמפרטורות גבוהות. למעשה היא נבנתה לפי דרישות הלקוחות המשתמשים בפטריות תיחוח. התפקיד של הפטרייה היא לייצר אוורור יעיל ביציאה מתוך הסילו, וכך למנוע התגבשות ודחיסות. כמו כן מטפלת הפטרייה במחילות של חולדות.

מענה יעיל לכל צורך

פטריית VBS נחשבת למומלצת ומובילה בענף, והיא יכולה להתאים למגוון מערכות. חשוב לציין שקיימים מבחר גדלים של פטריות מסוג VBS, אלו מאפשרים לסילו להשלים את פעולה על הצד הטוב ביותר. כמו כן יש אפשרות לטווח משתנה של לחצים, כך שהפטרייה יכולה להחליף גם חלקים קיימים בתהליך הרצוי. התאמה טובה של פטריית תיחוח תוביל לתפוקה טובה ולעבודה יעילה.

לאילו תחומים מתאימה השיטה?

תיחוח בשיטה זו מתאים לתחום המלט, הקמחים, עמילנים, סיד וכן כימיקלים יבשים. זאת כי הלחץ התפעולי של הפטרייה נמוך, גם צריכת האוויר נמוכה ואילו היעילות שלו גבוהה. קיים מגוון מוצרים מה שמאפשר להתאים לכל צורך מוצר מדויק. המוצר נוח לאחזקה וניתן לתקן ולשפץ אותו במידת הצורך. ההתקנה מהירה והפטרייה מוכיחה את עצמה בתחומים שונים.

מבררים על מערכות תיחוח? רוצים לרכוש מוצר איכותי, מומלץ ועמיד? אנחנו בחברת ח. אטר מציעים מגוון מענים בתחומים שונים של תעשייה, ייצור ועוד. בעזרת הצוות המקצועי תוכלו לאתר את המוצר הרצוי והמתאים לכם, בהתאם למטרה, לצורך ולדרישות שלכם.

מדוע חשוב להשתמש בפטריות תיחוח איכותיות? 

אפשר למצוא כיום בשוק שפע של פתרונות תיחוח, שלא כולם אחידים ברמתם. חלק מפטריות התיחוח מיוצרות במפעלים ברחבי העולם, שלא מקפידים על רמת התוצרים ולאחר מכן מוכרים אותם במחיר נמוך. הבעיה עם פטריות אלו, היא שפעולת התיחוח עלולה להיות ברמה נמוכה, בלי הפרדה איכותית של חומר הגלם. לכן, מומלץ להשקיע בפטריות תיחוח איכותיות, דוגמת אלו המיוצרות באיטליה. 

גם ככה מדובר במוצר שמכירו אינו יקר ולכן מומלץ לבחור מותג אמין ומוכר ולרכוש פטריית תיחוח שתסייע לכם בעבודה באופן משמעותי. למשל, פטריות תיחוח תוצרת איטליה, ממפעלים מובילים. פטריות אלו מעוצבות בצורה אידיאלית ודורשות לחץ אוויר מופחת ולכן חסכוניות באנרגיה. כמו כן, פטריות תיחוח ברמה גבוהה, מגיעות עם תוספת המאפשרת שרשור של מס' יחידות ובמבחר אביזרים נלווים, המסייעים בחיבור הפטרייה ומבטיחים את העמידות שלה לטמפרטורות של עד 235 מעלות צלזיוס.

גדלים שונים עבור פרויקטים שונים

חשוב לבצע תיחוח בכל פרויקט הכולל הזרמה של חומר גלם דרך סילו או מיכל, אך בהתאם להיקף הפרויקט ולכמויות חומר הגלם, אפשר לבחור בין גדלים שונים של פטריות תיחוח. לכן, לפני הרכישה חשוב לאפיין את הפרויקט באופן מדויק ובמידת הצורך להתייעץ עם הספק לגבי סוגי הפטריות הנדרשות לביצוע המשימה.