צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
08-9420717

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

נפות לתעשייה

אנו מספקים נפות ורשתות למגוון רחב של נפות לתעשייה מלבניות ועגולות בעלי סיפון ניקוי אחד או יותר, נפות רוטטות, נפות צנטריפוגליות, נפות סינון מעבדה, ושולחנות מיון לתהליכים וחומרים לתעשייה. 

חברתנו גאה לצרף את מפעלי VIBROWEST לשורה הנכבדה של יצרנים המיוצגים על ידנו בארץ.

היצרן בעל עשרות שנות ניסיון מתמחה ביצור ומתן פתרונות לנפות עגולות , צנטריפוגאליות, מפריד סטטי  להפרדת מוצקים מנוזלים, נפות סינון GYRATORY ונפות WESTON, התמחות היצרן בפיתוח, פתרון בעיות ויצור בתקנים מחמירים לתעשייה ,פרמצבטיקה, אזורים נפיצים, מזון, כימיה, חומרי בניה ועוד.

 

 

נפות לתעשייה

מהו הדבר הראשון שאתם מדמיינים כאשר מדברים איתכם על נפה? התצורה המוכרת ביותר בקרב האוכלוסייה הרחבה הינה הנפה הידנית לניפוי וסינון הקמח במטבח הביתי. הגרסה המוכרת יותר ושכיחה במיוחד בקרב תעשיות שונות, הינה נפות תעשייתיות. 

תעשיות מכל הסוגים נוהגות להשתמש באותן הנפות למטרות סינון והפרדת בין החלקיקים, כך שניתן יהיה לזקק את המצרך הרצוי ולעשות בו שימוש ללא כל תוצרי הלוואי המופקים ממנו. 

יש נפות רוטטות, נפות צנטריפוגליות ונפות בעלות וואקום, לפניכם כל מה שחשוב לדעת בנושא.

סוגי נפות לתעשייה

הנפה התעשייתית משמשת למספר מטרות שונות:

נפות סינון והפרדה בין חומרים שונים בעיקר מוצקים בגדלים שונים כך שניתן למיין ולהפריד בנפה אחת בעלת מספר רמות סינון למספר גדלים שנאספים כל גודל במיכל נפרד.

במפעל תהליכי הנפה התעשייתית מסייעת בהפרדת חלקיקים בגודל אחד מחלקיקים אחרים המעורבבים זה בזה באופן רציף וללא צורך לזרוק כמות גדולה של חומר "טוב"  ויקר למפעל.

למשל במחצבות שרוצות להפריד בין גרגרי חול עדין (יקר יותר) לחצץ או אבני שומשום החומר יורד אל נפה בעלת מספר רמות ניפוי 

כאשר החור הגדול יותר יהיה ב"דק" העליון של הנפה וככל שנרד גודל החור יקטן והרשת תהיה עדינה יותר.

נפות אלו בד"כ הן נפות רוטטות  כך ניתן להחזיק את החומר הרצוי, ואילו את החומרים האחרים שנחשבים לפסולת זורקים. 

סינון נוזלים

ישנן נפות ייעודיות המשמשות לסינון נוזלים, לרוב בתעשיית המזון תעשיית התרופות והתעשייה הכימית וחומרי ההדברה. זוהי נפה שמבוססת לרוב על מפרידים סטטיים או על וואקום או נפות צנטריפוגליות, אשר מאפשרים הפרדה של נוזלים מחומרים מוצקים.

סינון מוצרי מזון בתעשיית המזון 

כפי שמצופה, הנפה משמשת רבות בתעשיית המזון. היא מסייעת בהפרדה של מוצרי מזון שונים בעלי מרקם מוצק או אבקתי, וכך מאפשרת לגלם את מוצר המזון הסופי שמבקשים לייצר. אותן הנפות הן בדרך כללן עגולות או מלבניות.

מעבר לסוגים הללו, ישנם עוד סוגים רבים של נפות תעשייתיות, הממלאות תפקיד בתחומים ובענפי תעשייה רבים ומגוונים . 

למשל, בבענף הבנייה עושים שימוש בנפות לשם ניפוי והפרדת פסולת במתקני RDF  , פסולת בנייה, ניפוי דשנים קומפוסט, ועוד כאשר כל אחת מהנפות התעשייתיות מותאמת בצורתה ובהרכבה לתעשייה שהיא נועדה לשמש. 

חשיבות גודל ומהירות הנפה התעשייתית

המהירות והגודל של נפות תעשייתיות צריכים להיות מותאמים לענף התעשייתי שאליהן הן מיועדות לשימוש. כמו כן, ישנן גם נפות נייחות, אשר קבועות במקומן וגם נפות ניידות שניתן להניע ממקום למקום. 

במחצבות ומפעלי בטון יש צורך בנפות גדולות באופן יחסי וניידות. בתחומים אחרים, מוטב יהיה לבחור בנפה קטנה וקומפקטית יותר שיושבת כחלק מתהליך הייצור, נפה קבועה בה יש צורך בניפוי איטי.